Design creativ, funcționalitate și materiale naturale, acestea sunt cele 3 ingrediente principale care fac din magazinul Roche Bobois locul favorit al îndrăgostiților de design și amenajări interioare.
Magazinul Roche Bobois împlinește luna aceasta 1 an de existență pe piața din România, în sistem de franciză, sub conducerea Alinei Dascălu. Aniversarea a coincis cu dezvăluirea noii colecții de primăvară, poziționată în zona premium prin piese cu design de excepție. Gazda evenimentului a fost Lucian Mândruță, care ne-a invitat politicos în dormitor, pentru a povesti despre… mobilă, evident.
În ultimele luni am ajuns să fiu mai interesată de amenajările interioare și de mobilă decât de modă și cred că s-a văzut asta și pe blogul meu, așdar am fost deosebit de încântată să descopăr showroom-ul Roche Bobois, din care mi-am imaginat cu ușurință câteva piese la mine în casă. Le-am și testat și am descoperit că pe lângă designul modern și inedit, piesele de mobilă și decorațiunile interioare îndeplineau cu succes și criteriul de funcționalitate, cel mai important – după părerea mea.
În plus, în perioada 7 – 16 aprilie, găsiți în magazin prețuri atrăgătoare pentru noua colecție!
Iată care sunt piesele mele favorite din colecția de primăvară a brandului Roche Bobois:
- Masa cu mecanism la vedere
- Biroul cu design modern, cu un singur picior
- Canapeaua colorată și îmbietoare, cu perne
- Comoda cu design minimalist
- Masa în stil scandinav, cu blat din lemn și picioare metalice
- Masa de cafea colorată, ca o pată de culoare pentru camera de zi
- Zona de loisir/divanul multifuncțional/canapeaua colorată și comodă, pe care aș configura-o în toată casa – atât îmi e de dragă
- Canapeaua și fotoliul cu bule, foarte comode, dealtfel!
Care sunt piesele voastre favorite și ce stil preferați voi în amenajarea locuinței?
0 Comments